התקשרו 072-236-4648

הוצאות מוכרות במסחר אלקטרוני

כל עסק עצמאי מכיר מקרוב את המושג הוצאות מוכרות – הכוונה להוצאות מוכרות במס, עליהן מגיע לכם לקבל החזר ממס הכנסה, כמו למשל: קניית מחשבים, חשבון גלישה באינטרנט או טלפון נייד. אבל מאחר שהעסק שלכם הוא מסחר אלקטרוני, ישנן הוצאות מוכרות ייחודיות לתחום זה שעליהן תוכלו לקבל החזר: רכישת סחורה, עלויות שילוח ללקוחות או לספקים, הקמת אתר, מוניטורים, Virtual Assistant ועוד.

בואו נעשה קצת סדר: הוצאה מוכרת פירושה הוצאה שהוצאתם כדי לסייע לפעילות העסקית. כלומר, כל התשלומים שאתם כמנהלי מסחר אלקטרוני מוציאים על מה שפירטתי מקודם, נחשבים להוצאות מוכרות המנוכות מהכנסות הברוטו של העסק. החלק הנותר לאחר ניכוי ההוצאות – רק הוא מחויב במס. מה זה אומר בפועל? שככל שתשקיעו יותר כסף למען קידום ושיפור הרווחיות העסקית, כך המס שתשלמו יהיה נמוך יותר.

אילו סוגי הוצאות מוכרות במס?

קיימים כמה סוגי הוצאות מוכרות במס הכנסה, אך במאמר זה נעסוק בשניים עיקריים – הוצאות מוכרות במלואן, והוצאות מעורבות. מה ההבדלים ביניהם?

הוצאות מוכרות במלואן
הוצאות אלו קשורות ישירות לרווחיות העסק שאתם מנהלים. קניתם סחורה חדשה? הזמנתם מהמעצבת לוגו למותג שלכם? השקעתם כסף בפרסום דיגיטלי על החנות שאתם מנהלים? שילמתם לחברת השילוח? אלו הוצאות מוכרות במלואן. גם הוצאות עבור תפעול שוטף של חנויות האינטרנט שלכם בפלטפורמות מכירה שונות כמו אמזון, ebay או Etsy, תשלומים עבור עיצוב החנות הווירטואלית שלכם, תשלומי עמלות שונות על מכירות, עמלות סליקה לחברות אשראי או חברות צד שלישי דוגמת PayPal, המרות מט”ח וכדומה – ניתן בהחלט להחשיב כהוצאות מוכרות במלואן.

הוצאות מעורבות

הוצאות אלו מוכרות בחלקן מאחר שלא תמיד ניתן לקבוע האם הן נועדו ישירות למען רווחיות העסק שלכם, או למען טובתכם האישית. בקטגוריית הוצאות מעורבות ניתן להכניס הוצאות דלק ורישוי (אם למשל היה עליכם לנסוע למכס ולשחרר סחורה באופן אישי), טלפון נייד (שאינו שייך לעסק), מסעדות, בתי קפה, מחשבים ועוד. בסופו של דבר, חשוב לזכור שהוצאות אלו מחושבות רק לפי החלק אשר ניתן להוכחה שאכן תרומתו לרווחת העסק הייתה חיונית.

כיום, כשניתן לעבוד במסחר אלקטרוני ישירות מהבית, ניתן להכליל הוצאות מחיה שוטפות כמו שכר דירה, ארנונה, מים וחשמל תחת הוצאות מעורבות המשמשות לתפעול העסק – מאחר שהדירה שלכם היא למעשה המשרד ממנו אתם מפעילים את החנות.

כדי לדעת בדיוק אלו הוצאות מוכרות עבורכם ועל מה תוכלו לקבל החזרי מס מלאים, חשוב להיעזר ברואה חשבון המומחה למסחר אלקטרוני.

משרדנו מתמחה במתן שירותי ראיית חשבון למכירות אונליין, מסחר אלקטרוני ודרופשיפינג ופעילות מסחר וירטואלית. תחומי עיסוק אלה מחייבים הבנה מלאה בהוצאות הכרוכות בהם, דוגמת עמלות מכירה, עמלות המרה, שימוש בתוכנות ומוניטורים, תוכנות העלאת מוצרים, תוכנות חקר שוק, תוכנות עיצוב לחנויות וירטואליות, העסקת עוזרים וירטואליים ועוד.

יש לכם שאלה על הוצאות מוכרות במסחר אלקטרוני? דברו איתנו.

המידע במאמר זה אינפורמטיבי בלבד, ואין לראות בו כתחליף לייעוץ מקצועי.

האתר נבנה ע"י אוקיי דיגיטל בנייה וקידום אתרים
לוגו רותם ליבנה רואה חשבון
לוגו רותם ליבנה רואה חשבון

עוסק במסחר אלקטרוני? הכנו עבורך מדריך מיוחד!

האם צריך לדווח למס הכנסה על הכנסות מדרופשיפינג? 
איך מתנהלים מול ביטוח לאומי ומע"מ?
הכנו עבורך מדריך עם 6 סוגיות מס שכל סוחר חייב להכיר!